„100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji Państwowej” – akcja zbiórki krwi

Komendant Stołeczny Policji oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy KSP zapraszają na akcję zbiórki krwi pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji Państwowej”, która odbędzie się w piątek, 5 lipca od 8.00 do 16.00 przed Pałacem Mostowskich na tzw. „Dużej Koronie”. W tym pięknym przedsięwzięciu możesz wziąć udział także i TY. Przyjdź i podziel się „cząstką siebie”. W ten sposób możesz uratować czyjeś życie!Specjalnie przygotowany ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z wykwalifikowanym personelem medycznym będzie czekał na wszystkich chętnych już od rana.

W związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia policyjnej formacji do akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie powstania Policji Państwowej” włączają się też policjanci i pracownicy stołecznego garnizonu. Już nieraz pokazali, że zawsze gotowi są nieść pomoc potrzebującym. Podczas służby wiele razy ratowali ludzkie życie i zdrowie. Wiedzą doskonale, jak ważna jest krew. Poprzednie akcje zbiórki krwi w KSP są tego dowodem. Na mundurowych zawsze można liczyć, oni zawsze chętnie dzielą się tym życiodajnym płynem z innymi.

Organizatorzy zachęcają również, aby  tym bezcennym darem, jakim jest krew, podzielili się nie tylko funkcjonariusze i pracownicy, ale także mieszkańcy Warszawy. Pamiętaj – każda ilość jest ważna w idei krwiodawstwa! Każda kropla jest na wagę życia! Dzielenie się krwią nic nie kosztuje, a może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Twoja krew może pomóc osobie rannej w wypadku drogowym, kobiecie w ciąży czy dziecku. Krew jest niezbędna nie tylko dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, ale i przy wielu operacjach czy przeszczepach narządów. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty! Nie zwlekaj – przyjdź – podziel się „cząstką siebie”!

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz