140 tys. kubków warszawskiej kranówki

Od początku maja wydaliśmy ponad 140 tysięcy kubeczków zimnej warszawskiej kranówki. To wynik o blisko 30 tysięcy lepszy niż osiągnięty w analogicznym okresie w ubiegłym roku – chwali się na Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Od początku lata spółka MPWiK bezpłatną warszawską kranówką częstowała m.in. uczestników m.in. obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Memoriału S. Królaka oraz wielu innych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Beczkowóz ze ze smaczną zimną kranówką można spotkać w piątki i soboty na pokazach w Multimedialnym Parku Fontann, 19 sierpnia będzie na potańcówce na Ursynowie, a 27 sierpnia na wakacyjnym pikniku Domu Kultury Włochy „Pocztówka z wakacji”. 

Warszawska kranówka jest wodą średniozmineralizowaną, co oznacza, że w jednym litrze uzdatnionej wody znajduje się około 10 mg magnezu oraz 66 mg wapnia – biopierwiastków odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jest codziennie badana przez akredytowane laboratorium i pozostaje pod stałą kontrolą Sanepidu. Jej parametry jakościowe są także monitorowane w sieci wodociągowej. 

Więcej informacji o warszawskiej kranówce na www.warszawskakranowka.pl
Facebook Comments