200 kontroli i ponad 650 zatrzymanych automatów do gier

Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 200 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej 7 mln zł.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie realizując postanowienia Prokuratury Rejonowej tylko przez ostatnie dwa miesiące zabezpieczyli kilkanaście automatów do nielegalnych gier hazardowych, znajdujące się w lokalach na terenie Warszawy, Piastowa i Mińska Mazowieckiego. Punkty, w których zorganizowane były nielegalne „kasyna”, zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych z fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.
W trakcie przeprowadzania działań kontrolnych, urządzenia zostały zabezpieczone i  przekazane do magazynu Izby, celem przeprowadzenia dalszego postępowania.

Pomimo nałożenia przez ustawodawcę od 1 kwietnia 2017 r. bardzo wysokich kar pieniężnych (za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara 100  tys. zł od każdego automatu, oraz odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie), hazard stanowi poważny problem w naszej gospodarce i naszym społeczeństwie-poinformowała Anna Szczepańska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jednocześnie należy przypomnieć, że trwa  kampania edukacyjno – informacyjna „Hazard? Nie dziękuję”, a edukatorzy z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przeszkolili już ponad 9  tys. osób.

źródło: mazowieckie.kas.gov.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz