Tramwaje nie będą kursowały ul. Grójecką i al. Krakowską

Okres wakacyjny, gdy z komunikacji miejskiej korzysta mniej pasażerów, tradycyjnie wykorzystywany jest na prace na torowiskach tramwajowych. Podobnie będzie w tym roku. Od poniedziałku, 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ul. Grójecką i al. Krakowską.


Drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przebudowują skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zmiany w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo. Projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej, dodatkowego przejścia dla pieszych i przejazdów rowerowych, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi wszystkim uczestnikom ruchu. Zakres robót obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. Te prace będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. S. Banacha do pętli P+R Al. Krakowska w okresie od 29 czerwca do 24 lipca. W poniedziałek, 29 czerwca ok. godz. 1.00 w nocy wykonawca prac wprowadzi także zmiany w ruchu. Najpierw wybuduje tymczasowy przejazd przez tory po północnej stronie skrzyżowania. W kolejnym tygodniu zamknie  obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości skrzyżowania i skieruje ruch na tymczasowy przejazd – kierowcy jadący ul. Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić. 
Wyłączenie ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej wykorzystają także tramwajarze, którzy zaplanowali na wakacje remont przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami K. Dickensa i W. Korotyńskiego. W pierwszej kolejności, od 4 do 12 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. K. Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. K. Dickensa, za skrzyżowaniem zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. K. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. W. Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem powstanie tymczasowa zawrotka. Komunikacja: Na czas prac, od 29 czerwca do 24 lipca, zmienią się trasy tramwajów linii: 7, 9, 15 i 25. Składy linii 7 i 25 skończą trasy na placu Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha, a kursowanie tramwajów linii 14 zostanie zawieszone. Pasażerów będą woziły autobusy zastępczej linii Z-9, kursujące na trasie: pl. G. Narutowicza – Grójecka – al. Krakowska – P+R Al. Krakowska.
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

źródło: ztm.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *