Bieg Powstania Warszawskiego w tym roku wirtualnie

Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w ostatni weekend lipca (24-26.07). W tym roku jednak wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, a start i meta zależeć będą tylko od uczestników.

 Celem organizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ wydarzenia jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku, jak również integracja biegowej społeczności.

Dlaczego wirtualny?

Wciąż sytuacja epidemiologiczna nie pozwala spotkać się w wielotysięcznym tłumie na starcie i mecie – w zeszłym roku na liście startowej było 13 000 nazwisk, a frekwencja na mecie pobiła rekord! Jednocześnie chcemy – jak co roku – wspólnie z tysiącami biegaczy przeżywać sportowe emocje. Możemy to jednak zrobić w tym roku wyłącznie „zdalnie”, na odległość – za pośrednictwem zdjęć, relacji wideo czy wpisów w mediach społecznościowych.

Ten rok jest niestety szczególny i choć bardzo chcieliśmy to planowana edycja Biegu Powstania Warszawskiego nie odbędzie się tak jak miało to miejsce przez prawie 30 ostatnich lat. Z uwagi na bezpieczeństwo, nie będziemy mogli pobiec ulicami stolicy w wielotysięcznym tłumie z białoczerwonymi opaskami na ramieniu, wieczorem, w podniosłej atomosferze, obok zapalonych zniczy – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego warto wystartować w towarzystwie znajomych, koleżanek i kolegów czy grupy biegowej. Oczywiście, z poszanowaniem reguł sanitarnych, zdroworozsądkowo, w myśl zasady: bezpieczeństwo przede wszystkim.

Trasa zależy od ciebie

Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej „kotwicy”. Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane. – Potraktujcie je jednak jako wyzwanie, nie konieczność. Będzie nam niezwykle miło, jeśli zdecydujecie się pobiec w koszulkach z poprzednich edycji Biegu Powstania Warszawskiego – namawia Karol Adamaszek z AKTYWNEJ WARSZAWY.

Nagradzamy aktywność, wyróżniamy relacje

Najciekawsze relacje ze „startu” w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego organizatorzy będą nagradzać upominkami od partnerów i sponsorów – wzorem poprzedniej inicjatywy AKTYWNEJ WARSZAWY – „Biegu bez limitu”.

Przy okazji organizacji wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego zachęcamy też do wsparcia jednej z instytucji kombatanckich, które od lat pomagają powstańcom warszawskim.

Do wydarzenia można dołączyć bezpłatnie:  https://tiny.pl/7c7nw