Remonty na torowiskach

Zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i K. Dickensa. Od soboty, 4 lipca, kierowcy będą mogli korzystać z tymczasowego przejazdu za skrzyżowaniem.

Okres wakacyjny, tradycyjnie wykorzystywany jest na prace na torowiskach tramwajowych. Podobnie jest w tym roku. Tramwaje nie kursują ul. Grójecką i al. Krakowską.  Wyremontowane zostaną dwa przejazdy – przy ul. K. Dickensa i W. Korotyńskiego.
W pierwszej kolejności, od 4 do 12 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. K. Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. K. Dickensa, za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. K. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo.
W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. W. Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem będzie tymczasowa zawrotka.
Komunikacja: 
Na czas prac, od 29 czerwca do 24 lipca, wyłączone z ruchu jest torowisko tramwajowe na ciągu ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. S. Banacha do pętli P+R Al. Krakowska. Zmieniły się trasy tramwajów. Składy linii 7 i 25 kończą trasy na pl. G. Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone.
Pasażerów wożą autobusy zastępczej linii Z-9, kursujące na trasie: pl. G. Narutowicza – Grójecka – al. Krakowska – P+R Al. Krakowska.
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.