Bezpłatne seanse filmowe w Łazienkach Królewskich

W lipcowe i sierpniowe wtorki w Łazienkach Królewskich odbywają się bezpłatne pokazy filmowe, podczas których wyświetlane są głośne produkcje europejskiego i amerykańskiego kina.

Seanse filmowe zaczynają się o godz. 21.00 w strefie leżakowania przy Trou Madame. Widzowie muszą mieć zakryte nos i usta i mogą korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc.

Po zakończonym seansie filmowym wychodzić można bramami przy Al. Chińskiej (od ul. Agrykola i Gagarina), od ul. Parkowej (przy restauracji Belvedere), od Al. Ujazdowskich (przy pomniku J. Piłsudskiego), od ul. Myśliwieckiej.

REPERTUAR I TERMINY NAJBLIŻSZYCH POKAZÓW

14 lipca 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Podły, okrutny, zły” (1 godz. 48 min, USA, reż. Joe Berlinger)

Kronika zbrodni seryjnego mordercy, Teda Bundy’ego, z perspektywy jego dziewczyny, Liz Kendall, która nie wierzy w prawdę o nim. Czy w porę dostrzeże, kim naprawdę jest jej ukochany?

21 lipca 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Odyseja” (2 godz. 2 min, Francja, reż. Jérôme Salle)

Opowieść o życiu jednego z najsłynniejszych podróżników i badaczy mórz, Jacquesa-Yvesa Cousteau. Mężczyzna wiedzie spokojne życie z rodziną, lecz to mu nie wystarcza. Z czasem zaczyna poświęcać zbyt wiele uwagi karierze, chcąc spełnić swoje marzenia o podróżowaniu i realizowaniu nowych celów.

28 lipca 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Czwarta władza” (1 godz. 55 min, USA, Steven Spielberg)

Na faktach. Dwoje wydawców dziennika “The Washington Post” staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami USA, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, ukrywanych przez dekady.

4 sierpnia 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Cudowny chłopak” (1 godz. 53 min, Hongkong / USA, reż. Stephen Chbosky)

Film familijny oparty na motywach powieści R. J. Palacio. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to coś więcej niż wygląd. Dla dzieci jest jednak “inny”. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica.

11 sierpnia 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Jutro będziemy szczęśliwi”
(1 godz. 58 min, Francja / Wielka Brytania, reż. Hugo Gélin)

Mężczyzna prowadzący beztroskie życie na Francuskiej Riwierze niespodziewanie musi zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Nie ma pojęcia o dzieciach, lecz uczucie do dziewczynki dodaje mu sił, aby sprostać wyzwaniom ojcostwa. Sprawy się komplikują, gdy po kilku latach, niespodziewanie, pojawia się matka, która chce odzyskać córkę.

18 sierpnia 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Siedem minut po północy” (1 godz. 48 min, Hiszpania / USA / Wielka Brytania, reż. J. A. Bayona)

Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa “Siedem minut po północy”. 10-letni chłopiec walczy z przeciwnościami losu. W szkole, gdzie musi bronić się przed grupą starszych uczniów, którzy go prześladują, i w domu – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą. W tej sytuacji Connor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – drzewnego potwora, który za pośrednictwem magicznych opowieści wciąga go świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

25 sierpnia 2020 r., godz. 21.00, strefa leżakowania przy Trou Madame
“Jestem najlepsza, ja, Tonya” (1 godz. 59 min, USA, reż. Craig Gillespie)

Biograficzna opowieść o amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jednej z największych pretendentek do olimpijskich medali. Tonya Harding, znana z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań, pragnie udowodnić, że jest najlepszą łyżwiarką figurową świata. Jej kariera staje pod znakiem zapytania z powodu oskarżenia o napaść na koleżankę z reprezentacji, Nancy Kerrigan.

źródło: www.lazienki-krolewskie.pl