Wakacje bez sieci? Co na to twoje dziecko?

FOMO – lęk przed odłączeniem. Na taki webinar zaprasza Ministerstwo Cyfryzacji. Jeśli twoje dziecko protestuje słysząc o wakacjach bez internetu, to ten webinar jest dla ciebie.

Wakacje od internetu? Tylko nie to! Z pewnością taką odpowiedź usłyszałoby wielu rodziców, gdyby zaproponowali swoim dzieciom odłączenie od sieci.

A czy my dorośli wyobrażamy sobie takie odłączenie? Dojazd na miejsce wypoczynku, wyszukiwanie restauracji z najlepszymi opiniami, rozmowy z bliskimi przez komunikatory, publikowanie zdjęć, bycie na bieżąco z informacjami z całego świata – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki dzięki internetowi.

Trudno się więc dziwić, że nasze dzieci nie wyobrażają sobie spędzania wakacji bez stałego podłączenia do sieci. Co jednak zrobić, gdy internet zaczyna przesłaniać naszemu dziecku realny świat? Kiedy powinna zapalić nam się czerwona lampka? Jak reagować, rozmawiać i czy zabraniać?

Dowiesz się  podczas webinaru w czwartek (16 lipca) o godz. 20.00 na Facebooku i Youtubie Nauka. To lubię.

To kolejny webinar z cyklu Akademii Cyfrowego Rodzica organizowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, NASK, Akademia NASK i Nauka. To lubię.

Poprowadzi go Tomasz Rożek, doświadczony dziennikarz, znany popularyzator nauki prowadzący programy w telewizji i radiu oraz swój autorski kanał „Nauka. To lubię”. Jest także ambasadorem kampanii „e-Polak potrafi!”.

Tomasz Rożek tym razem zaprosił do rozmowy Annę Borkowską – psycholog Akademii NASK, specjalistkę w zakresie wczesnej profilaktyki zachowań problemowych dzieci i młodzieży oraz dr Justynę Jasiewicz – dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Ministerstwie Cyfryzacji, specjalistkę w zakresie rozwoju i badań kompetencji cyfrowych różnych grup użytkowników.

https://www.youtube.com/watch?v=wYIKkxh1rQE