Zmiany na praskim wybrzeżu

W czwartek, 16 lipca, wykonawca przebudowy praskiego wybrzeża wprowadzi zmiany w ruchu w rejonie ul. Okrzei, a w poniedziałek na wlocie ul. Ratuszowej.

Wykonawca prac związanych z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie w czwartek, 16 lipca, ok. godz. 12.00 wprowadzi zmiany w rejonie ul. Okrzei. Powiększy się plac budowy, a kierowcy już przed skrzyżowaniem z ul. Okrzei będą musieli przejechać na drugą jezdnię. Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych w stronę zoo będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy. Natomiast rowerzyści, jadący drogą po zachodniej stronie ulicy, na wysokości ul. Okrzei będą musieli zjechać na ścieżkę rekreacyjną nad Wisłą.

Natomiast, w poniedziałek, 20 lipca, ok. godz. 12.00 zamknięty zostanie wlot ul. Ratuszowej od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy, jadący ul. Wybrzeże Szczecińskie, nie będą mieli możliwości skrętu w prawo w ul. Ratuszową. Ruch dla wyjeżdżających z ul. Ratuszowej odbywać się będzie bez zmian – mogą oni jedynie skręcić w prawo.

Warszawa buduje ponad dwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. S. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana.