Centra Handlowe wspierają szpitale i warszawskie rodziny

W czasie epidemii Centra Handlowe wspierają szpitale i warszawskie rodziny w trudnej sytuacji. Westfield Arkadia wspiera zakup artykułów ochronnych dla Szpitala Zakaźnego na warszawskiej Woli. Galeria Mokotów postanowiła skupić się na wsparciu szpitala MSWiA, a Centrum Handlowe Ursynów przekazało sąsiadującemu z galerią Instytutowi Onkologii maseczki ochronne.

Unibail-Rodmaco-Westfield to jedna z największych grup globalnych działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, Unibail-Rodmaco-Westfield.  Jeszcze przed epidemią, w ramach strategii „Beter Places 2030” lokalizowała potrzeby lokalnych społeczności i realizowała działania, które na nie odpowiadają. W czasie epidemii nie może być inaczej – Dyrekcje Centrów Handlowych grupy URW wspierają swoich sąsiadów w tym trudnym czasie.

Westfield Arkadia wspiera zakup artykułów ochronnych dla Szpitala Zakaźnego na warszawskiej Woli. Ponadto wraz ze „Szkołą na Widelcu” Grzegorza Łapanowskiego, funduje realizację akcji „Paczka dobra”, która zapewnia rodzinom zmagającym się z problemami finansowymi podstawowe produkty spożywcze oraz takie, które pozwolą dobrze przeżyć świąteczny czas.
„Paczka dobra” to rzeczywista pomoc dla kilkudziesięciu rodzin z Warszawy, które z powodu epidemii znajdują się w bardzo trudnej sytuacji np. rodzice stracili pracę lub są niepełnosprawni, nie mogą wyjść z domu albo też rodzina ma wiele dzieci i nie może sobie pozwolić na zakup wystarczającej ilości żywności. – opowiada Emilia Załuska, Dyrektor Westfield Arkadia.
Galeria Mokotów postanowiła skupić się na wsparciu szpitala MSWiA. Ten warszawski szpital znalazł się wśród dziewiętnastu placówek, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia zostały przekształcone w szpitale zakaźne przeznaczone do walki z koronawirusem. To strategiczne punkty na mapie Polski, które znajdują się na pierwszej linii frontu. Galeria Mokotów, jako sąsiad szpitala, postanowiła przekazać sprzęt medyczny i ochronny, który pomoże lekarzom bezpiecznie walczyć z wirusem.
Najważniejsze jest namierzenie potrzeb konkretnego szpitala, aby wspomóc placówkę w odpowiedni sposób. Jesteśmy na ostatnim etapie uzgadniania szczegółów, które pozwolą nam skonstruować pomoc właśnie tak, jak tego wymaga szpital na warszawskim Mokotowie. Wszyscy uważamy, że służba zdrowia to prawdziwi bohaterowie i bez tak budującej postawy nie udałoby się przeprowadzić działań w kryzysie. Chcemy w ten sposób okazać wdzięczność i pomóc w tym czasie próby – opowiada Przemysław Grzymkowski, Z-ca Dyrektora Galerii Mokotów
Galeria Wileńska zlokalizowana na warszawskiej Pradze, wsparła Konsorcjum stowarzyszeń: “Porozumienie dla Pragi” i Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”, które w najbliższych tygodniach będzie codziennie dostarczać do kilkudziesięciu zamieszkujących dzielnicę seniorów i osób samotnych obiady, przygotowane przez praskie restauracje.
Galeria Wileńska jest częścią Pragi, od lat działamy z lokalnymi władzami oraz organizacjami, aby społeczności praskiej po prostu żyło się lepiej. Tym razem także czujemy obowiązek, aby wesprzeć naszych sąsiadów, klientów, pracowników i wszystkich, którzy tworzą tę wyjątkową dzielnicę. Nawiązując współpracę z Porozumieniem dla Pragi mamy pewność, że pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. – dodaje Marta Chojnacka, Dyrektor Galerii Wileńskiej.
Centrum Handlowe Ursynów należąca do grupy URW przekazała sąsiadującemu z centrum handlowym Instytutowi Onkologii maseczki ochronne.
Każdy wkład ma znaczenie w walce z COVID-19. Wspieramy Instytut Onkologii gdyż jest nam do niego najbliżej, razem tworzymy tę dzielnicę. Postanowiliśmy wesprzeć Instytut ponieważ jego podopieczni to osoby chore, o obniżonej odporności, które są szczególnie narażone na zaatakowanie przez wirusa. – mówi Piotr Brzozowicz, Dyrektor Centrum Handlowego Ursynów.

W ramach grupy URW do akcji włączyła się również Wroclavia. Wrocławskie centrum wspomogło akcję #NaRatunekRatownikom i przekazało prowiant dla ratowników medycznych z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

Informacja prasowaFacebook Comments