Budowa obwodnicy w rejonie ul. F. Płaskowieckiej

W piątek, 26 stycznia ok. godz. 12.00 wprowadzone zostaną zmiany w rejonie na ul. F. Płaskowickiej dla potrzeb wjazdów technicznych i ogrodzenia placu budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.


Wzdłuż ul. F. Płaskowickiej od ul. rtm. W. Pileckiego do ul. J. Rosoła zostanie wytyczony plac budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy oraz wjazdy na niego. W tym etapie nie będzie zmian w ruchu kołowym na ul. F. Płaskowickiej. Zamknięty będzie parking pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a ul. Stryjeńskich. Na ulicach poprzecznych wytyczone zostaną tymczasowe chodniki.
Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

źródło: infoulice.um.warszawa.pl

The gallery was not found!
Facebook Comments

Dodaj komentarz