Budowa stacji metra „Powstańców Śląskich” – zmiany w ruchu i komunikacji

W piątek, 17 maja ok. godz. 22.00 wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej na ul. Górczewskiej związane z budową stacji metra „Powstańców Śląskich”.

Stacja C04 „Powstańców Śląskich” powstanie pod południową jezdnią ul. Górczewskiej na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo. W tzw. „fazie zero” prac, która rozpocznie się w piątek, 17 maja, ok. godz. 22.00  wyłączone z ruchu zostaną skrajne pasy obydwu jezdni ul. Górczewskiej wzdłuż torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Z. Klemensiewicza do Powstańców Śląskich, a także jeden pas  północnej jezdni przy skrzyżowaniu z ul. S. Konarskiego. Skręt w lewo w ul. S. Konarskiego będzie możliwy z sąsiedniego pasa.

 

 
Pierwsze zmiany pojawią się także na samym skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Zamknięte zostaną przejazdy dla rowerów przez ul. Powstańców Śląskich po południowej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Górczewską po jego wschodniej stronie. Rowerzyści będą kierowani do przejazdów po północnej stronie skrzyżowania.

W tym etapie wykonawca wybuduje przewiązki i poszerzenia jezdni, które będą wykorzystane w trakcie zasadniczych robót. W czasie ich trwania ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jedną jezdnią ul. Górczewskiej.

Komunikacja: 
Zmiany będą dotyczyły również tramwajów i zaczną obowiązywać od soboty, 18 maja, od początku kursowania. Wyłączone z ruchu zostanie torowisko od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Tramwaje linii 10 pojadą prosto ulicami: Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – Wólczyńska – T. Nocznickiego do pętli Metro Młociny, a linii 26 ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Składy linii 28 będą natomiast kursowały ulicami: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – pl. A. Zawiszy – Grójecka do pętli na pl. G. Narutowicza. Zawieszone zostanie kursowanie linii 11.
 
źródło: infoulice.um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz