Chrońmy przed koronawirusem zdrowie i życie Powstańców Warszawskich

Ryzyko ostrego zakażenia koronowirusem rośnie wraz z wiekiem. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się seniorzy, a śmiertelność zakażonych ludzi po osiemdziesiątce sięga 15 proc. I to właśnie ludzie starsi powinni o siebie dbać i zachować szczególną ostrożność: unikać zatłoczonych miejsc (takich jak autobusy, sklepy i apteki) i dbać o prawidłową higienę osobistą. 

Mówiąc o seniorach nie można nie wspomnieć o Powstańcach Warszawskich, którzy teraz potrzebują naszego wsparcia w codziennych obowiązkach, zakupach czy zapewnienia transportu do lekarza, w celu uniknięcia podróży transportem publicznym.

W związku z trudną sytuacją, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego zwróciła się do instytucji państwowych oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego, które dysponują odpowiednimi środkami materialnymi i osobowymi, aby wdrożyły i wsparły system zarządzania kryzysowego.

 

Oświadczenie w sprawie wzrostu zarażeń koronawirusem – chrońmy zdrowie i życie Powstańców Warszawskich. Potrzebne pilne działanie instytucji i ludzi dobrej woli

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego z wielkim zaniepokojeniem przyglądają się sytuacji związanej ze wzrostem liczby zarażeń koronawirusem. To wirus szczególnie groźny dla osób starszych, ze zmniejszoną odpornością na infekcje, do których należą bohaterowie Powstania Warszawskiego – ludzie po 90-tym roku życia. Właśnie z powodu zagrożenia epidemiologicznego zamknięto Dom Wsparcia Dla Powstańców Warszawskich, który na co dzień przyjmuje weteranów, organizując Im czas, wydając posiłki oraz zapewniając pomoc rehabilitacyjną.

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego również ograniczyła wszelkie aktywności związane z realizacją projektów, w których bezpośrednio uczestniczą Powstańcy Warszawscy. Z tych samych powodów nie jest rekomendowane, aby bohaterowie Powstania Warszawskiego samodzielnie uczęszczali do miejsc publicznych, w tym sklepów i aptek.

Nasi bohaterowie to ludzie po 90-tym roku życia. Są w największej grupie ryzyka zarażenia koronawirusem, który dla osób wiekowych może okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego zwracamy się do instytucji państwowych oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego, które dysponują odpowiednimi środkami materialnymi i osobowymi, aby wdrożyły i wsparły system zarządzania kryzysowego. Powstańcy Warszawscy teraz potrzebują naszej pomocy, naszego wsparcia w najprostszych, codziennych obowiązkach, jak zrobienie zakupów, czy transport indywidualny do lekarza z pominięciem transportu publicznego.

Nie wiadomo ile potrwa okres rozprzestrzeniania się śmiertelnego dla ludzi starszych wirusa, ale naszym obowiązkiem jest chronienie bohaterów narodowych przed najgorszymi możliwymi konsekwencjami epidemii.

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego
Facebook Comments