Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś kolejną informację dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. 

Z informacji można się dowiedzieć czym jest koronawirus, jak często występują objawy, kto jest najbardziej narażony na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon, a także jak się zabezpieczyć przed koronawirusem i gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

Istotne są wskazane w informacji  zalecenia aby często myć ręce, podczas kaszlu i kichania zakrywać usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, zachowywać co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi (szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę), unikać dotykania dłońmi oczu, nosa i ust. 

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi.

 


Facebook Comments