Dodatkowe kursy na linii 211

Od środy, 2 stycznia, autobusy linii 211 na Nowodworach i Tarchominie będą jeździły częściej. W rozkładzie pojawią się dodatkowe kursy.

Autobusy tej linii jeżdżą w godzinach szczytu co 10 minut, ponadto na odcinku Dąbrówka Wiślana – Ćwiklińskiej mają kursy skrócone, dzięki czemu między tymi przystankami częstotliwość części odjazdów jest większa. Mimo tego pasażerowie prosili o jeszcze częstsze kursy bo autobusami tej linii podróżuje wiele osób i zdarza się, że są przepełnione. Dane z elektronicznego systemu zliczania pasażerów, w które wyposażone są autobusy jeżdżące na linii 211, potwierdziły to. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego zmienił jej rozkład jazdy, zwiększając częstotliwość kursowania na odcinkach, na których zdarza się przepełnienie.

Od 2 stycznia, w porannym szczycie kursy autobusów linii 211, które były dotąd skrócone i obsługiwały odcinek Dąbrówka Wiślana – Ćwiklińskiej, zostaną wydłużone i będą realizowane w kierunku Żerania na trasie:

DĄBRÓWKA WIŚLANA – Aluzyjna – Sprawna – Odkryta – Dzierzgońska – Światowida – Hanki Ordonówny – J. Mehoffera – Majolikowa – Pomorska – Milenijna –  Światowida – MYŚLIBORSKA.

Natomiast w szczycie popołudniowym wydłużona zostanie trasa kursów skróconych w drugą stronę (w kierunku Bukowa), tzn.:

MYŚLIBORSKA –  Światowida – Milenijna – Pomorska – Majolikowa – J. Mehoffera – Hanki Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Odkryta – Sprawna – Aluzyjna – DĄBRÓWKA WIŚLANA.

Jednocześnie, od 2 stycznia na odcinku Dąbrówka Wiślana – Ćwiklińskiej będą dodatkowe kursy skrócone dające na tym odcinku łączną 5-minutową częstotliwość. Tak będzie w szczycie porannym w kierunku Żerania oraz w szczycie popołudniowym w kierunku Bukowa.

źródło: ztm.waw.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz