Dzieci rozpoczną karnawał w Wola Parku

Już w najbliższą sobotę, 5 stycznia Wola Park zaprasza dzieci na pierwsze w tym roku spotkanie z teatrem, przygotowane przez aktorów Wolskiego Centrum Kultury. Słoń, kangur, kury, łabędź, żółw i zając zabiorą najmłodszych na bal karnawałowy, podczas którego zabawne etiudy lalkowo-aktorskie, będą przeplatane wierszami i opowiadaniami o zwierzętach

„Karnawał w Zwierzątkowie” to inspirujące przedstawienie, zrealizowane na tle muzyki Camilla Saint-Seänsa. Krótkie utwory muzyczne wprowadzą dzieci w świat dźwięków i instrumentów, a pojawiające się zwierzęta, pobudzą ich wyobraźnię i wprowadzą w prawdziwie karnawałową atmosferę. Na scenie zobaczymy m.in. słonia, kangura, kury, łabędzia, zająca i kukułkę oraz usłyszymy muzykę poważną, w nieco odmienionych, weselszych aranżacjach.

Po przedstawieniu tradycyjnie już, aktorzy zapraszają na interaktywne gry i zabawy teatralne. Tym razem dzieci zostaną zabrane w niezwykle trudną ale i fascynującą podróż w poszukiwaniu Wysypy Skarbów. Muzyczno-teatralna zabawa będzie wypełniona konkursami i kreatywnymi zadaniami, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Najmłodsi wezmą udział w poszukiwaniu zaginionego skarbu, będą musieli odczytać zaszyfrowany list oraz wybudować totem, który stanie na wyspie i będzie widoczny dla przepływających w oddali statków. Zwieńczeniem zabawy będą warsztaty plastyczne, podczas których każdy uczestnik będzie mógł zrobić własną opaskę piracką.

Od stycznia warsztaty teatralne w Wola Parku będą odbywać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach od 12:00 do 16:00. Spotkania dla dzieci, organizowane we współpracy z Wolskim Centrum Kultury, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Co miesiąc przestrzeń na 1 piętrze przy sklepach Toys”R”Us i TK Maxx zamienia się w scenę teatralną, na której wystawiane są inspirujące przedstawienia dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć także udział w warsztatach artystycznych, które pobudzają ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności plastyczne.

Informacja prasowa

Facebook Comments

Dodaj komentarz