Gdzie kupić najlepsze pączki?

Jutro Tłusty Czwartek. Dzień, w którym każdy Polak obowiązkowo zjada przynajmniej jednego pączka. Z tej okazji spytaliśmy mieszkańców Warszawy, gdzie w stolicy można kupić najlepsze pączki. 

Okazuje się, że niemal każdy z pytanych, ma swoje ulubione miejsce, w którym w Tłusty Czwartek zaopatruje się w pączki. Dowiedzieliśmy się też, że średnio w Tłusty Czwartek kupujemy od 5 do 10 pączków. A pani Magda, którą spotkaliśmy na Woli, planuje zakup kilkunastu pączków, którymi jutro poczęstuje współpracowników. 

Jakie są idealne pączki? – Najlepsze są świeże, puszyste i miękkie i jeszcze ciepłe. 

Najpopularniejsze cukiernie

Zagoździński – to nazwisko wymieniła Pani Magda oraz kilku innych przechodniów. Nie potrafili jednak powiedzieć, jak długo cukiernia przy Górczewskiej istnieje. Wspominali jednak, że sam Piłsudski jadł pączki z tej cukierni. Niestety, wadą tego miejsca są długie kolejki, a popołudniami brak pączków. 

Cukiernia Kozak w Falenicy przy ulicy Walcowniczej już od lat siedemdziesiątych oferuje w Tłuste Czwartki pyszne pączki i faworki. 

Cukiernia Lukullus w wielu lokalizacjach w Warszawie w Tłusty Czwartek serwuje wyłącznie pączki i faworki. Najlepiej oczywiście już wcześniej zamówić słodkości. 

Nasi rozmówcy wymieniali pączki od Bliklego, pączki z cukierni Zagoździńskiego przy Górczewskiej, Irena przy Zakopiańskiej, Smaki Warszawy przy Żurawiej i Stary Dom przy Puławskiej. 

Natomiast z własnego doświadczenia mogę  polecić pączki tradycyjne z pracowni przy Rondzie Wiatraczna. 

A Wy jakie cukiernie polecacie?Facebook Comments