Iluminacja rozbłyśnie w sobotę

7 grudnia po zapadnięciu zmroku, czyli wtedy, gdy zapalają się uliczne latarnie, na Trakcie Królewskim rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Z tego powodu w sobotę zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ruch na ten fragment Traktu Królewskiego wróci w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia.

Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska na skrzyżowaniu z Nowym Światem. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone „ślepo”. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu, nie będzie można natomiast na tej ulicy zaparkować.

Ponadto wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego). Taka sama organizacja ruchu zostanie wprowadzona również w okresie od 24 grudnia do 6 stycznia.

W tym czasie autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 jadące na północ będą kursowały objazdem poprowadzonym ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską; na południe pojadą: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą. Autobusy linii 178 będą kursowały ulicami Mazowiecką i Królewską, a w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną. Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska oraz Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 będą jeździły ulicami Marszałkowską i Królewską.

źródło; um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz