KIerująca fiatem miała 3 promile i ledwo stała na nogach

Dzięki natychmiastowej reakcji świadka 29-letnia nietrzeźwa kierująca odpowie za swój czyn. Małgorzata B. mając 3 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę swojego fiata, a następnie uderzyła w zaparkowanego opla. Kobieta była pijana, aby utrzymać się na nogach potrzebowała pomocy policjantów. 

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Zgłaszająca zaobserwowała kierującą fiatem, która niepewnie poruszała się ulicą Rusiecką. Kiedy cofając uderzyła w zaparkowanego opla, zgłaszająca postanowiła zareagować. Podbiegła do pojazdu i ze stacyjki zabrała kluczyki. Kierująca była otępiała. Czuć było od niej silną woń alkoholu. Na miejsce została wezwana Policja.

Załoga patrolowa z Targówka bardzo szybko interweniowała. Mundurowi potwierdzili, że kierująca fiatem była pijana. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć na pytania policjantów. Mundurowi podtrzymywali 29-latkę, aby mogła w ogóle utrzymać się na nogach. Małgorzata B. trafiła na komisariat, gdzie policjanci sprawdzili jej trzeźwość. 29-letnia mieszkanka Ząbek miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali kobietę i odebrali jej prawo jazdy. Gdy wytrzeźwiała dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Małgorzata B. przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze 6 lat zakazu prowadzenia pojazdów kat. B, grzywnie w wysokości 2 tys. złotych oraz nawiązce w wysokości 5 tys. złotych na rzecz pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz