Kolejne spotkania autorskie online

Empik zaprasza na kolejne rozmowy z twórcami w ramach cyklu #premieraonline. Tym razem czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Sylwią Chutnik, która opowie o najnowszym wydaniu kultowej powieści „Cwaniary” i Jackiem Piekarą, autoremkolejnej części serii o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety”. E-spotkania transmitowane na żywo na Facebooku Empiku poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady).

Sześć dotychczasowych spotkań, z udziałem m.in. Janiny Bąk czy Artura Rojka, śledziło ponad 316 tysięcy widzów. To pokazuje jak wartościowy jest kontakt z kulturą, nawet w tak niecodziennych warunkach.
Kolejne spotkania odbędą się 7 i 8 kwietnia o godz. 18:00. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom.  Wywiady będą tłumaczone na język migowy. Nawet po spotkaniach do każdego z wydarzeń będzie można wrócić – w formie wideo (na kanale Empik na Facebooku) lub audio (w formule podcastu w aplikacji Empik Go).
 

Sylwia Chutnik – wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:00

Autorka opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera „Cwaniary” (Wydawnictwo Znak). Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić tę książkę na Empik.com w specjalnej cenie. Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz – radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona.
Sylwia_Chutnik_spotkanie_online_Empik.jpg

Jacek Piekara – środa, 8 kwietnia, godz. 18:00

„Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: <<jestem!>>, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa.” Rozmowa z Jackiem Piekarą będzie dotyczyć jego najnowszej książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Wydawnictwo Fabryka Słów). Mordimer Madderin, tytułowy inkwizytor, walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Ludzi, którzy chcą go bezwzględnie wykorzystać, jest zbyt wielu, by nawet przez chwilę mógł czuć się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. W tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum.
Jacek_Piekara_Tspotkanie_online_Empik.jpg

.

 Facebook Comments