Latające Psy

Latające Psy zapraszają do warszawskiego Wilanowa na popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Bedą psi sportowcy z całej Polski oraz z zagranicy. Po raz pierwszy współorganizatorem imprezy będzie Urząd Dzielnicy Wilanów. Impreza odbędzie się na Plaży Wilanów, 1-2 września. 

Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:
Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.
Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.

Na terenie zawodów będzie działał sklep z produktami dla psów, bezpłatne porady dietetyka zwierzęcego, behawiorysty oraz lekarza weterynarii.
Podczas imprezy będzie można podziwiać pokazy psiego fitnessu, freestyle frisbee oraz aktywności lokalnych.

Linki:
Strona zawodów: http://www.latajacepsy.org/warszawa
Facebook Comments

Dodaj komentarz