Masz niepokojące objawy? Podejrzewasz, że to koronawirus? Sprawdź je!

Sprawdź, czy masz objawy COVID-19. Możesz to zrobić przez aplikację na portalu Ministerstwa Zdrowia: pacjent.gov.pl.

Pytania w aplikacji dotyczą przede wszystkim występowania u pacjenta chorób i aktualnych objawów.
Po wypełnieniu formularza pojawia się wstępna ocena stanu zdrowia i wskazania co do dalszych działań  przy poszczególnych poziomach ryzyka. Zostały one opracowane zostały w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym (GIS).
 
 

Tu możesz sprawdzić, czy Twoje objawy mogą oznaczać zakażenie koronawirusem. To nie jest porada, konsultacja ani diagnoza lekarska. To wywiad, który ma charakter wyłącznie informacyjny. Pamiętaj, że tylko lekarz oraz wykonany test laboratoryjny mogą potwierdzić chorobę. Wywiad i jego wyniki są w całości oparte na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej – czytamy na stronie internetowej: pacjent.gov.pl.

System został przygotowany w ścisłej współpracy ze specjalistami z zakresu medycyny, w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz o zalecenia amerykańskiego Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). Jest to zestaw pytań, tworzący coś na kształt elektronicznego wywiadu lekarskiego.

Obraz Gerd Altmann z PixabayFacebook Comments