Mecz z Czarnogórą – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji

W niedzielę o 18:00 na stadionie PGE Narodowy odbędzie się mecz rewanżowy reprezentacji Polski z Czarnogórą. To ostatnie spotkanie reprezentacji w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. W związku z tym planowane są zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej.

Posiadacze biletów, a także biletów-zaproszeń oraz akredytacji UEFA mogą od godziny 6 w niedzielę, do 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek, podróżować za darmo komunikacją miejską w 1 strefie. Rada Miasta podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę. Dodatkowo, będą mogli też swobodnie wjechać i wyjechać do/z parkingów P+R w godzinach obowiązywania darmowej komunikacji.

Utrudnienia

Od godziny 15.00 do 18.00 z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony zostanie przejazd wiaduktem ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych i ul. Brazylijską.

Po zakończeniu meczu policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu Mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy Rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona.

Komunikacja miejska

Po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały ul. Francuską i pojadą objazdem ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona. 

Po zakończeniu meczu powrót do domów zapewnią autobusy linii: 509 (AL. ZIELENIECKA – NOWODWORY i ADAMPOLSKA – GOCŁAW) i 904 (BEREZYŃSKA – RONDO WIATRACZNA).

W przypadku zamknięcia przez policję Mostu Józefa Poniatowskiego i al. Zielenieckiej na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521.

 
źródło: zdm.waw.pl/ztm.waw.plFacebook Comments

Dodaj komentarz