Miasteczko Ruchu Drogowego wraca

W sobotę 23 maja, o 10.00 zostanie  otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka. W tym roku sezon w miasteczku, z powodu koronawirusa, rozpocznie się prawie dwa miesiące później. 

MRD powstało przy ulicy Sołtyka pod koniec 2014 roku. Jest największym w Polsce miejscem, gdzie odzwierciedlono rzeczywiste warunki, jakie można spotkać na drogach: ulice, skrzyżowania, przejazd ze szlabanami i inne elementy drogowej infrastruktury. Wszystko po to, by w bezpiecznych warunkach można było zapoznać się z sytuacjami, jakie mogą spotkać rowerzystów. To doskonałe miejsce, by podszlifować swoje umiejętności, poćwiczyć przed egzaminem na kartę rowerową albo po prostu bezpiecznie pojeździć na rowerze.

„Sezon” w Miasteczku trwa od kwietnia do października. W tygodniu plac dostępny jest dla grup zorganizowanych, natomiast w weekendy może z niego skorzystać każdy chętny. Do dyspozycji rowerzystów są 4 tysiące metrów kwadratowych placu manewrowego, 750 metrów jezdni, przejazd kolejowy, pełne oznakowanie (130 znaków drogowych!), trzy skrzyżowania (także z sygnalizacją świetlną) i rondo. Na miejscu można też wypożyczyć rower i kask.

Przed skorzystaniem z Miasteczka Ruchu Drogowego trzeba zapoznać się z jego regulaminem, trzeba też pamiętać o pewnych obostrzeniach związanych z zagrożeniem epidemicznym.

 


Facebook Comments