Nie zamknął samochodu, ukradli mu laptop i pieniądze

Wystarczyła chwila nieuwagi, by kierowca iveco został okradziony. Podczas jego nieobecności, z otwartego samochodu zniknął laptop i pieniądze. Kryminalni z Targówka bardzo szybko zatrzymali podejrzanych. Wszyscy są obywatelami Gruzji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za czyn, o który są podejrzani grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zawsze zamykać pojazd, gdy odchodzimy od niego choćby na chwilę i nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów.
W ubiegły czwartek załoga patrolowa z Targówka otrzymała zgłoszenie o kradzieży na stacji benzynowej. Z wyjaśnień kierowcy iveco wynikało, że zostawił pojazd pod dystrybutorem i poszedł zapłacić za paliwo. Podczas jego nieobecności, z otwartego auta zniknęła torba z laptopem, gotówką w kwocie 8.500 złotych oraz dokumentami firmy.

Informacja o zdarzeniu została przekazana wszystkim podległym patrolom. W sprawę zaangażowali się również kryminalni z komisariatu na Chodeckiej.

Funkcjonariusze wykonali szereg czynności i ustalili pojazd, którym mieli poruszać się mężczyźni podejrzewani o tę kradzież. Rozpoczęli ich poszukiwania. Kryminalni szczególnym nadzorem objęli okolice Ząbek, gdzie prawdopodobnie odjechali mężczyźni. W trakcie penetracji ulic, operacyjni zauważyli opisanego forda. Wylegitymowali trzech siedzących w nim mężczyzn. Okazało się, że są obywatelami Gruzji. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że brali bezpośredni udział w kradzieży, wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia i trafili do komisariatu przy ul. Chodeckiej.

Dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie od pokrzywdzonego, który wycenił straty na kwotę 11.500 złotych.

W ubiegłą sobotę obywatele Gruzji zostali przesłuchani w prokuraturze. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia im zarzutów za tę kradzież. Wszyscy trafili pod policyjny dozór. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Parkując samochód nawet na krótką chwilę należy:

  • zawsze go zamknąć,
  • sprawdzić czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,
  • włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,
  • nie pozostawiać wewnątrz żadnych wartościowych rzeczy np. telefonów, panelu do radia, nawigacji, aktówek czy saszetek.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz