Noc Muzeów online z Muzeum Warszawy

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów została przeniesiona ze względu na pandemię. Jednak 16 maja warto zajrzeć na stronę internetową i Facebooka Muzeum Warszawy. Będą tam czekały wykłady, zabawy edukacyjne, quizy i spotkania live.

Podczas Nocy Muzeów na stronie internetowej pojawią się nagrania i aktywności edukacyjne przybliżające tajemnice skrywane przez wnętrza kamienic.

O godzinie 19.00 na Facebooku Magdalena Wróblewska na żywo oprowadzi po wnętrzach Muzeum i opowie o warszawskich ciekawostkach dostępnych jedynie najbardziej uważnym odwiedzającym.

Oddziały Muzeum Warszawy również na sobotę przygotowały specjalne aktywności. Internauci będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Woli, drukarstwie i odbudowie Warszawy.

Muzeum Warszawskiej Pragi zachęci do przyjrzenia się dźwiękowej mapie miasta i wspólnego rysowania.

Muzeum Farmacji przypomni dawne ziołolecznicze receptury, które, zwłaszcza wiosną, można przygotować domowym sposobem. Na stronie Muzeum Warszawy pojawią się przepisy na „miód” z mniszka lekarskiego, sok z pokrzywy czy syrop z młodych pędów sosny.

W niedzielę o godzinie 18.00 na Facebooku Muzeum Warszawy odbędzie się kolejny występ z cyklu „Wirtualna scena Janka Młynarskiego”. To seria mini-koncertów na żywo połączonych z opowieściami o czasach odbudowy stolicy. Przypominając przeboje dawnej Warszawy Janek Młynarski i jego goście, nakreślają historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta.

Muzeum Warszawy działa online nie tylko w Noc Muzeów

Na stronie internetowej uruchomiona została specjalna zakładka „Kultura online”, gdzie kuratorzy prezentują subiektywny wybór przedmiotów ze zbiorów Muzeum i przybliżają związane z nimi historie. Artykuły i nagrania pojawiające się w dwóch cyklach – „Historia jednej rzeczy” i „Okiem kuratora” – można śledzić na Facebooku Muzeum Warszawy. Młodsza publiczność może skorzystać z oferty edukacyjnej, która została stworzona tak, by zachęcić do wspólnego działania bez konieczności korzystania z komputera.

Strona internetowa: https://www.muzeumwarszawy.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/muzeum.warszawy/Facebook Comments