Objazd na Ursynowie

Od piątku, 22 maja od godz. 22.00 do soboty, 23 maja do godz. 20.00, zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. W.K. Roentgena do Polskie Drogi. W tym miejscu powstała druga jezdnia, którą trzeba włączyć do istniejącego układu drogowego. 

Obydwie jezdnie w sobotę będą wyłączone z ruchu. Od ronda na skrzyżowaniu z ul. rtm. W. Pileckiego będzie można dojechać północną jezdnią tylko do ul. Polskie Drogi. Możliwy będzie także wyjazd z ul. Polskie Drogi w kierunku ul. rtm. W. Pileckiego.
 
Objazd zamkniętego odcinka ul. F. Płaskowickiej będzie prowadził ul. rtm. W. Pileckiego i W.K. Roentgena. Ruch pieszych pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a I. Gandhi będzie dobywał się po północnej stronie jezdni, a na dalszym odcinku – po południowej stronie.

 
Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

 
Autobusy linii 179 będą kursowały ulicami:
J. Ciszewskiego – W.K. Roentgena – rondo na skrzyżowaniu W.K. Roentgena i F. Płaskowickiej – W.K. Roentgena – rtm. W. Pileckiego – I. Gandhi. Autobusy linii 185 od pętli Ursynów Zach. pojadą ulicami: F. Płaskowickiej – W.K. Roentgena – rtm. W. Pileckiego – I. Gandhi. Autobusy linii 195 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Dereniowa – F. Płaskowickiej – rtm. W. Pileckiego – S. Herbsta – E. Romera.
 
 
źródło: infoulice.warszawa.pl
 Facebook Comments