Orszak Trzech Króli – będą utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

W sobotę, 6 stycznia w godz. 12.00 – 13.30 Traktem Królewskim przejdzie Orszak Trzech Króli. Na trasie przemarszu będą utrudnienia w ruchu. Zaplanowano też zmiany w komunikacji miejskiej. 

Procesja wyruszy z pl. Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 14.00 wyłączone z ruchu kołowego będą ulice:
 

• Królewska na odcinku od ul. marsz. F. Focha do ul. Krakowskie Przedmieście,

• pl. marsz. J. Piłsudskiego na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Wierzbowej,

• marsz. F. Focha,

• gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Ponadto, zamknięte dla samochodów będą ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat na odcinku od ul. Miodowej do Ronda gen. Ch. de Gaulle’a (przejezdna będzie ul. Świętokrzyska). W dniu 6 stycznia nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od pl. marsz. J. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Komunikacja: 
Autobusy linii 107 i 111 (w kierunku krańca KIERBEDZIA, GOCŁAW) będą kursowały ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. Natomiast linia 111 w kierunku krańca ESPERANTO będzie jeździła ulicami Królewską i Marszałkowską do pl. Bankowego i dalej swoją trasą. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 w kierunku krańców WILANÓW, NATOLIN PŁN., PL.TRZECH KRZYŻY, PKP URSUS zjadą ul. Kapucyńską w al. „Solidarności” i dalej z pl. Bankowego będą jeździły ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską. W kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY będą kursowały ulicami Królewska – Marszałkowska – Senatorska. Trasy autobusów linii 128 i 175 w kierunku krańca PL.PIŁSUDSKIEGO będą skrócone do przystanku ZACHĘTA 01. Kursy w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE i LOTNISKO CHOPINA autobusy tych linii rozpoczną od przystanku CENTRUM 53 i dalej pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. Autobusy linii 222, jadąc w kierunku krańca BIELAŃSKA, będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Natomiast w kierunku krańca SPARTAŃSKA pojadą ul. Senatorską do pl. Bankowego i zawrócą w ul. Marszałkowską.
 

 

 
źródło: infoulice.um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz