Oszust “na sąsiada”

Zarzuty oszustwa usłyszał mężczyzna, który trafił w ręce bielańskich kryminalnych. 43-latek podając się za sąsiada doprowadził kilka osób do niekorzystnego rozporządzenia ich mieniem. Podejrzany pożyczał od pokrzywdzonych pieniądze, których nie miał zamiaru oddać. 

Wyobraźnia oszustów nie zna granic, są oni bezwzględni i bez żadnych skrupułów wykorzystują dobre serce pokrzywdzonych. Ofiarami oszusta padło kilku mieszkańców Bielan. Do ich drzwi zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako sąsiad z wyższego piętra. Sprawiał wrażenie roztrzęsionego, mówił, że syn nagle mu zachorował i prosił o pożyczkę na zakup leków. Obiecywał, że wieczorem zwróci pieniądze, czego do dnia dzisiejszego nie zrobił. Pokrzywdzeni zgłosili w końcu sprawę na policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z bielańskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny  oraz jego aktualne miejsce pobytu. Kilka dni temu 43-latek został zatrzymany. Śledczy po  zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty oszustwa w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz