Oszust podał się z kuriera i odebrał telefon

 27-latek podając się za kuriera doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osobę, która za pośrednictwem stron internetowych chciała sprzedać telefon.  

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bielańskiej komendzie ustalili osobę, która przed sądem odpowie za oszustwo. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali skontaktował się z kobietą sprzedającą telefon. Pokrzywdzona zgodziła się sprzedać telefon za potwierdzeniem odbioru. We wskazanym miejscu miał pojawi się kurier, który przedstawiając dowód wpłaty klienta miał odebrać telefon.

Na początku stycznia w umówionym miejscy pojawił się 27-latek, który podając się za kuriera i przedstawiając podrobione dokumenty odebrał od właścicielki towar o wartości ponad 3000 złotych. Pieniądze na koncie właścicielki miały pojawić się za trzy dni. Po takim czasie pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana. Kobieta o oszustwie powiadomiła policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od razu zaczęli ustalać kim jest osoba, która podając się za kuriera odebrała telefon. Praca operacyjna doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 27-latka.

Mężczyzna już usłyszał zarzut za oszustwo. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali telefon należący do pokrzywdzonej i wkrótce wróci on do właścicielki.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz