Oszust wynajmował nie swoje mieszkania

 41-latek podając się za właściciela oferował je do wynajęcia, pobierając od klientów kaucję oraz pieniądze za czynsz. W taki sposób oszukał kilka osób.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z ochockiej komendy wpadli na trop podejrzanego o oszustwa dokonywane na terenie kilku dzielnic. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych, podając się za właściciela oferował do wynajęcia mieszkania, które sam wynajmował, a następnie pobierał kaucję oraz pieniądze za czynsz. W taki sposób naraził pokrzywdzonych na straty wynoszące ponad 4 500 złotych.

Dzięki wnikliwej analizie zgłoszonych spraw oraz zabezpieczonych dokumentów funkcjonariusze ustalili mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. 41-latek został zatrzymany w mieszkaniu na terenie dzielnicy Śródmieście.

Policjanci dotarli do spraw, w których mężczyzna również zajmował się takim procederem na terenie innych dzielnic. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 41-latek usłyszał trzy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.plFacebook Comments

Dodaj komentarz