Ponad 25 kg biżuterii w bagażu

Ponad 25 kg biżuterii o szacunkowej wartości 2 mln zł ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli bagażu na Lotnisku Chopina.

Złota i srebrna biżuteria znajdowała się w bagażu obywatela Turcji, który przyleciał do Warszawy. Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych  o przepisy  dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak. Mimo, to funkcjonariusze skontrolowali jego walizki w których znaleźli zaskakująco dużą ilość biżuterii. Dodatkowo ujawnili także fakturę, z której wynikało, że towar był przeznaczony dla firmy w Białymstoku. Zajęty towar został przewieziony do magazynu depozytowego, a sprawę  będzie prowadził Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. „

Wprowadzenie  na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tys. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie- informuje Grzegorz Biczyk, Z-ca Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

źródło: mazowieckie.kas.gov.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz