Powiedział, że podłożył ładunek wybuchowy w Komendzie Stołecznej Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zawiadomienie o zagrożeniu, które w rzeczywistości nie istniało. Krystian R. telefonując na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w Komendzie Stołecznej Policji. Za popełnione przestępstwo 41-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Krystian R. był już w przeszłości karany za to samo przestępstwo przez sąd rejonowy w Zgorzelcu. Tym razem, będąc w Warszawie „dla żartów”, zatelefonował na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że podłożył ładunek wybuchowy w Komendzie Stołecznej Policji.

Policjanci bardzo szybko dokonali sprawdzenia pirotechnicznego całego budynku oraz jego otoczenia, nie potwierdzając wcześniejszych doniesień. Równocześnie z tymi czynnościami były prowadzone działania mające na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie osoby, która zaalarmowała służby ratunkowe oraz policję.

Zaledwie kilkadziesiąt minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się tego przestępstwa.

41-latek swoim zachowaniem stworzył sytuację mającą na celu wywołanie przekonania o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w znacznych rozmiarach. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn Krystianowi R. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz