Powrót do szkoły z Playmobil

W dniach 6-7 września w Blue City na najmłodszych uczniów czeka mini szkoła z lekcjami fizyki, biologii, historii, plastyki, WF, a nawet świetlicą. Jednak w tej szkole dzieci nie będą siedzieć w ławkach i słuchać lekcji, ale dobrze się bawić.

Jak zaciekawiać dzieci światem i motywować do nauki? Najlepiej poprzez zabawę, która pobudza ciekawość, samodzielność myślenia i kreatywność. Blue City i Playmobil przygotowały dla najmłodszych sporą dawkę wiedzy podaną w atrakcyjny sposób.

Na dwa dni plac przy fontannie w Blue City zamienił się w mini szkołę, a dzieci same zdecydują które lekcje wybiorą. W pracownifizycznej i chemicznej podczas 45 minutowych pokazów będą mogły przyjrzeć się rozmaitym doświadczeniom i eksperymentom np. z suchym lodem
i ciekłym azotem.

W sali biologicznej mali uczniowie przy użyciu mikroskopów obejrzą komórki zwierząt i roślin, zwiedzą wystawę skorupiaków i owadów, zapoznają się ze szkieletem człowieka i modelem oka.

W szkole nie może zabraknąć lekcji historii. Z tego przedmiotu dzieci czeka quiz wiedzy,
w którym pytania będą dopasowane do wieku uczestników. W sali tej będzie można wypróbować edukacyjną aplikację historyczną oraz zrobić sobie zdjęć z atrybutami historycznymi.

Fanom rysowania z pewnością spodobają się zajęcia plastyczne, czyli malowanie światłem w VR, interaktywne kolorowanki oraz długopisy 3D, którymi będą mieli okazję wykonać własne figurki Playmobil. Z kolei na tych, którzy najbardziej lubią lekcje WF czekać będzie mała ścianka wspinaczkowa oraz nauka i pokazy żonglowania.

W szkole w Blue City znajdzie się również strefa odpoczynku, czyli szkolna świetlica, gdzie na specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach dzieci poznają najnowsze zabawki Playmobil, a w mini kinie obejrzą filmy. W świetlicy będą mogły sobie również zrobić pamiątkowe zdjęcia z ulubionymi maskotkami.

Szkoła Playmobil czeka na dzieci w piątek 6 września w godzinach 12:00 – 20:00, a w sobotę 7 września w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp jest bezpłatny.Facebook Comments

Dodaj komentarz