Prace na Łodygowej

Trwa przebudowa ul. Łodygowej. Zwężony jest wlot na ul. Radzymińską. Od 14 maja będą wprowadzane kolejne zmiany w ruchu. Zamknięty będzie wlot ul. Przewoźników, a zwężony wlot ul. Wyspowej.

Wyłączona z ruchu jest północna część jezdni ul. Łodygowej na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Radzymińską a ul. Pszczyńską. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się po południowej stronie.
W kierunku Ząbek jest jeden pas – do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej również jest przeznaczony jeden pas. Natomiast dla dojeżdżających ul. Łodygową do skrzyżowania z ul. Radzymińską są dwa pasy ruchu – jeden służy wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego można pojechać prosto w ul. Młodzieńską lub skręcić w prawo w kierunku Marek. Połączenie z ul. Łodygową straciła ul. Pszczyńska.
Dodatkowo, od poniedziałku, 14 maja do 20 maja zamknięte będzie połączenie ul. Przewoźników z ul. Łodygową. Utrzymany będzie wyjazd ul. Pszczyńską. Natomiast od wtorku, 15 maja zwężony zostanie wlot ul. Wyspowej. Zamknięta będzie wschodnia jezdnia, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią zachodnią. Tak będzie do początku czerwca. Utrudnienia związane są z przebudową wodociągu i budowa kanalizacji w ramach przebudowy ulicy.

Prace realizowane na ul. Łodygowej to nie tylko przebudowa ulicy, ale także budowa kanalizacji. Inwestycje Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz MPWiK zostały skoordynowane i będą wykonywane przez jednego wykonawcę. Po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń. Inwestycje mają być gotowe wraz z końcem 2018 r.

źródło: infoulice.um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz