PREMIERY W MULTIKINO VR

Multikino VR by Samsung oraz dystrybutor filmów MIMO.OOO zapraszają na regularne premiery nowego kontentu – najciekawszych produkcji polskich i zagranicznych. Filmy prezentowane będą w Multikinach: Złote Tarasy, Targówek, Szczecin, Poznań Malta oraz Silver Screen Łódź.

MAJ: GHOST IN THE SHELL – premiera: 17 maja 2019

Film powstał na podstawie kultowej mangi jako opowieść o ludzkim umyśle obudowanym technologią – o duchu w sieci internetowych połączeń.

Japonia drugiej połowy XXI wieku to świat, w którym niemal całkowicie zaciera się różnica między ludźmi i maszynami. Agentka Motoko Kusanagi jest super-nowoczesnym humanoidem dowodzącym Sekcją Bezpieczeństwa Publicznego. Jej ciało jest całkowicie zrobotyzowane, jedynym ludzkim elementem jest jej mózg. Kiedy dostaje zadanie rozbicia tajemniczej grupy cyberterrorystów, włamujących się nie do sieci, lecz do ludzkich umysłów, wyrusza w podróż –nie tylko w przestrzeni i w czasie, lecz także w głąb samej siebie.
Twórcy filmu pokazują nie aż tak odległą przyszłość, w której ludzie kochają się i cierpią, podłączając swoje umysły bezpośrednio do sieci. Technologia VR sprawia, że możesz doświadczyć tej rzeczywistości już teraz na własnej skórze dzięki pełnemu zanurzeniu w film.

Przyjdźcie, aby doświadczyć mrocznego, futurystycznego świata we własnym umyśle.

 

CZERWIEC: THE GREAT C – premiera: koniec czerwca

Bazująca na noweli Philipa K. Dicka film „The Great C” jest opowieścią osadzoną w czasach postapokaliptycznych. Niezwykła narracja i oszałamiające widoki przenoszą widza do opuszczonego świata, w którym ludzkość jest zarządzana przez wszechmocny superkomputer znany jako Great C. Każdego roku okoliczna miejscowość jest zmuszana do wysłania młodej osoby w podróż, której celem jest zaspokojenie tej mistycznej maszyny. Podróż, z której nikt jeszcze nie powrócił.

Bohaterką filmu jest Clare, młoda kobieta, której życie wywraca się do góry nogami, kiedy jej narzeczony zostaje wyznaczony do odbycia tegorocznej podróży. Opuszczając granice bezpiecznej wioski, Clare musi zadecydować, czy zaakceptować zasady bezwzględnego społeczeństwa czy też walczyć z opresyjną władzą, która je wykreowała.

The Great C jest 30-minutowym doświadczeniem VRowym, przesuwającym granice storytelling.Film był prezentowany w oficjalnie selekcji Festiwalu Filmowego w Wenecji.

WAKACJE: GLOOMY EYES – premiera: lipiec/sierpień

„Gloomy Eyes” to opowieść o Gloomym (Ponuraczku), maleńkim zombie chcącym znaleźć swojego miejsce w strasznym świecie konfliktów między zombie a ludźmi… Mimo że społeczność nieumarłych aktywnie dąży do ustanowienia pokoju między nimi a ich ciepłokrwistymi odpowiednikami, to przerażeni ludzie wysyłają coraz więcej śmiercionośnych łowców zombie.

Gloomy jako pół-człowiek i pół-zombie czuje się wyrzutkiem niezależnie od tego, dokąd się uda. Zmienia się to, kiedy poznaje dziewczynę – ludzką dziewczynę, która dostrzega jego wyjątkowość. Jedynym problemem jest jej wujek, który – tak się nieszczęśliwie składa – jest jednym z najbardziej przerażających łowców zombie.

„Gloomy Eyes” to pierwszy odcinek z trzyczęściowej serii, która zabiera Ponurego i widzóww głąb świata Tima Burtona, zapraszając do podążania za historią obracającą się wokół miłości, zrozumienia i akceptacji.

Narratorem opowieści jest Colin Farrell. Premiera filmu miała miejsce na festiwalu Sundancew 2019 roku – pokazy w Polsce będą pierwszymi po pokazach festiwalowych.

MULTIKINO VR BY SAMSUNG

Multikino VR by Samsung to pierwsza w Polsce sieć sal VR, w których wyłącznym dystrybutorem filmów jest MIMO.OOO. W Multikinach VR pokazywane są filmy oraz wirtualne doświadczenia nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych takich jak Festiwal Filmowy w Wenecji czy Sundance. Filmy wyświetlane są na 70 goglach w 5 kinach w czterech miastach: Warszawie (Złote Tarasy oraz Targówek), Poznaniu, Szczecinie i Łodzi. Kontent odtwarzany jest dzięki specjalnemu oprogramowaniu, umożliwiającemu obsługę stu gogli w jednym czasie. W 2018 roku nasze sale odwiedziło ponad 20 tys. widzów.

Pierwsza sala kinowa w Polsce w technologii VR została otwarta w Multikinie Złote Tarasy. W specjalnej sali kinowej znajdującej się na II piętrze na odwiedzających czeka 25 stanowisk z technologią Samsung Gear VR, której motorem napędowym jest najnowszy flagowiec firmy– Samsung Galaxy S8. To właśnie ten smartfon odpowiada za wysoką rozdzielczość wyświetlanego w okularach VR obrazu: 2960 x 1440 pikseli na jedno oko. Dzięki takiej jakości obrazu można odnieść wrażenie, że jest się nie tyle nawet widzem, co uczestnikiem samego filmu i jednym z jego aktorów.

O MIMO.OOO

Nie jesteśmy jednym z wielu producentów filmów VRowych – mimo.ooo jest technologicznym start-upem przygotowującym świat na czwartą rewolucję technologiczną. Tworzymy nie kontent, ale przeżycia – pokazujemy nie filmy, lecz doświadczenie.

Widzom oferujemy najlepszy dostępny na rynku kontent. Docieramy zarówno do świadomego odbiorcy, zanurzonego po uszy w technologii, jak i osób szukających ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Produkujemy i jako jedyni w Polsce dystrybuujemy filmy VR we własnej sieci kin. Współpracujemy z artystami i badaczami, eksperymentując i szukając języka dla nowego medium. Jako pierwsi otwieramy miejsce rozgrywek VR-sport, łączących rywalizację w świecie wirtualnym z realnym wysiłkiem fizycznym.

Testujemy nowe modele biznesowe i przygotowujemy producentów rozrywki na masową sprzedaż konsumenckich gogli. Dla klientów biznesowych projektujemy dedykowane rozwiązania, wykorzystujące potencjał VRu do odpowiedzi na bieżące potrzeby firmy. Naszym kluczowym partnerom proponujemy nowatorskie rozwiązania technologiczne dystansujące konkurencję.
Facebook Comments

Dodaj komentarz