Pumptrack na Woli

W sobotę, 30 września otwarty zostanie pierwszy na Woli tor do pumptracku. Koszt inwestycji w Parku Księcia Janusza to 150 tys. zł, a środki na jej realizację pochodziły z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego.  Otwarcie toru odbędzie się w ramach zawodów o mistrzostwo Woli w kolarstwie MTB.

Tor w Parku Księcia Janusza ma ok. 500 m2. Jego otwarcie odbędzie się 30 września ok. godz. 15:00 w ramach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Wola zawodów o mistrzostwo Woli w kolarstwie MTB.

W programie wiele atrakcji dla całych rodzin. – Będzie można zobaczyć efektowne akrobatyczne show rowerowe, pokazy jazdy na rowerze jednokołowym, a także poznać historię jednośladów – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Dla najmłodszych przygotowaliśmy bezpłatne dmuchańce, a wszyscy chętni będą mogli nauczyć się jazdy na jednokołowcu – dodaje. Z kolei w namiocie Policji będzie można oznaczyć swoje rowery.

Tor jest nieogrodzony i ogólnodostępny, co przy sprzyjających warunkach atmosferycznych pozwala na korzystanie z niego przez cały dzień. Koszt inwestycji to 150 tyś. zł a środki na jej realizację pochodziły z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego 2017.

Program zawodów o Mistrzostwo Woli w kolarstwie MTB:

  • godz. 9.00 – akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych,
  • godz. 11.00 – start „mini” na dystansie 9,6 km,
  • godz. 12.00 – start „Giga” na dystansie 32 km,
  • godz. 13.30 – start „Sunrace – mega” na dystansie 19,2 km,
  • godz. 14.30 – start najmłodszych uczestników w wieku 4 – 6 lat na dystansie 200 m,
  •  godz. 15.00 – dekoracja zwycięzców i pokazy akrobacji rowerowych

Mieszkańcy Woli są zwolnieni z opłat startowych.

źródło: wola.waw.plFacebook Comments