Serwisowali nielegalne automaty do gier hazardowych

Kolejne 35 automatów przeznaczonych do urządzania nielegalnych gier hazardowych o wartości ponad 400 tys. złotych zabezpieczyli mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.


Na jednej z posesji w powiecie mińskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili punkt serwisowy automatów przeznaczonych do nielegalnych gier hazardowych. Był on doskonale wyposażony w części zamienne do uszkodzonych lub wyeksploatowanych maszyn, a także przygotowany do oklejania nowych urządzeń. W trakcie przeszukania ujawniono również 188 kluczy serwisowych i 8 pilotów. Dodatkowo zabezpieczonych zostało 35 sprawnych automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których niezbędna jest koncesja do prowadzenia kasyna.


Sprawni „jednoręcy bandyci”, ukryci byli w samochodzie dostawczym, naczepie, chłodni samochodowej i garażu.  
Zabezpieczone przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego  automaty, wobec których sąd orzeknie przepadek na rzecz Skarbu Państwa, zostają poddane trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu.

Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 257 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 1130 automatów do gier o wartości przekraczającej 13 mln  zł.
Kara za każdy nielegalnie posiadany  automat wynosi 100 tys., natomiast  za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna,  pozbawienie wolności do lat 3 albo obie te sankcje łącznie.

źródło: mazowieckie.kas.gov.plFacebook Comments

Dodaj komentarz