Spotkanie z JAKUBEM MAŁECKIM z okazji premiery powieści „Horyzont”

11 września  o godz. 18:00 w wyjątkowej przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy w Warszawie przy Brackiej 25 odbędzie się  przedpremierowe spotkanie z JAKUBEM MAŁECKIM z okazji premiery powieści „Horyzont”.Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz Gazety Wyborczej. 


“Horyzont” to zaskakująca opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze, o konfrontacji z zadrą – własną i cudzą, o próbach znalezienia właściwej wersji siebie. 

Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On, były saper, próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie i ma nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona, dziecko pokolenia Y, uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Choć z pozoru nic ich nie łączy, ciążą ku sobie, niezdolni i niechętni do pielęgnowania więzi z otoczeniem. 

O autorze: 
Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole), autor wielu opowiadań oraz powieści takich jak Dygot, Ślady, Rdza oraz Nikt nie idzie. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nominowany m.in. do Nagrody Literackiej NIKE, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” i Nagrody im. Stanisława Barańczaka. W 2017 roku został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i hebrajski. Facebook Comments

Dodaj komentarz