Sprawdź ile masz punktów

 Polacy aż  454 tys. razy sprawdzali online ile maja punktów karnych. Teraz nie trzeba jechać na komisariat, żeby sprawdzić stan swojego konta. Wystarczy skorzystać z e-usługi.

Obecny limit punktów karnych dla doświadczonych kierowców to 24. Ci z mniejszym doświadczeniem, czyli cieszący się prawem jazdy mniej niż rok, maksymalnie mogą zarobić 20. Dlatego przede wszystkim warto jeździć ostrożnie, a jeśli zdarzyło nam się wykroczenie – jeździć jeszcze ostrożniej. To co w tej sytuacji możemy zrobić szybko – to sprawdzić, czy na pewno nie mamy nic na sumieniu.

– Tylko w tym roku, od początku stycznia do końca października, Polacy sprawdzili online swoje punkty karne ponad 454 tysięcy razy. Dla porównania – przez cały ubiegły rok – niemal 362 tysiące razy. To kolejny dowód na to, że coraz chętniej korzystamy z e-administracji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Kiedy najczęściej korzystamy z tej możliwości? Luty, maj, październik – to miesiące, w których polscy kierowcy najczęściej sprawdzali swoje konta. W lutym zrobili to 69 615 razy, w maju – 49 124, a w październiku – 48 328.

A czego potrzeba, by to zrobić? Profilu zaufanego.

Jeśli jeszcze go nie masz, załóż na www.pz.gov.pl.

– To profil zaufany potwierdza naszą tożsamość w internecie. To dzięki niemu nikt poza nami nie dowie się, ile punktów mamy na koncie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Ta zasada działa też w drugą stronę – możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie możesz dowiedzieć się, ile punktów ma ktoś inny.

  1. Wejdź na www.GOV.pl
  2. W sekcji Usługi dla obywatela (menu po lewej stronie) wybierz Kierowcy i pojazdy, a tam e-usługę Sprawdź swoje punkty karne
  3. Kliknij przycisk Sprawdź swoje punkty karne. Zaloguj się profilem zaufanym.

Informacja o twoich punktach karnych wyświetli się od razu.

Więcej informacjiFacebook Comments

Dodaj komentarz