Sprawy urzędowe załatwisz przez ePUAP. Wiesz jak to zrobić?

Dziś, kiedy wszystkie urzędy ograniczyły przyjmowanie interesantów, zmuszeni jesteśmy załatwiać sprawy online. Najlepszym sposobem jest ePUAP, za pośrednictwem którego skontaktujesz się z każdym urzędem, a Twoje pismo będzie traktowane tak, jakby miało własnoręczny podpis. Ponadto dostarczenie korespondencji jest błyskawiczne i bezpłatne.

Przez ePUAP: złożysz wniosek o nowy dowód osobisty, zgłosisz narodziny dziecka, sprawdzisz swoje punkty karne, sprawdzisz historię pojazdu i załatwisz wiele innych spraw.
 
Aby móc korzystać z ePUAP-u, trzeba najpierw założyć profil zaufany. Kiedyś wymagało to potwierdzenia tożsamości przez instytucje i urzędy. Dziś, można to zrobić przez serwis transakcyjny wielu banków.
 
Profil Zaufany można założyć w serwisach bankowych: T-Mobile Usługi Bankowe, PKO BP, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Inteligo, Bank Pekao, mBank, Santander Bank Polska, Alior Bank oraz w serwisie pocztowym Envelo.
 
Jeśli nie masz jeszcze profilu zaufanego i nie wiesz jak go założyć, obejrzyj i posłuchaj Michała Czerneckiego – ambasadora kampanii „e-Polak potrafi!”, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces. To naprawdę proste. Zrobisz to za darmo i w kilka chwil.Dziś taka umiejętność może bardzo się przydać.

 

Kampania „e-Polak potrafi!” jest częścią projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.
 
źródło: Ministerstwo CyfryzacjiFacebook Comments