„Świętuj z nami i wróblem Ćwirkiem Dzień Ziemi” – piknik w ZOO

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie odbędzie się piknik edukacyjny pn. „Świętuj z nami i wróblem Ćwirkiem Dzień Ziemi”. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do 16.00.

Patronem kwietniowych obchodów jubileuszu 90-lecia warszawskiego zoo, a także niedzielnego pikniku, jest wróbel. Ćwirek będący mieszkańcem stołecznego ogrodu przypomina o smutnym losie całego gatunku. Niegdyś pospolite i wszędobylskie wróble dziś są coraz rzadziej spotykane, a ich liczebność – szczególnie w miastach – znacznie spadła.

Podczas pikniku edukacyjnego „Świętuj z nami i wróblem Ćwirkiem Dzień Ziemi” zoo promować będzie działania zmierzające do ochrony naszej planety, a przede wszystkim ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Poprzez konkursy, warsztaty i dobrą zabawę zwiedzający zoo dowiedzą się m.in. jak w walce o ginące populacje istotna jest ochrona siedlisk fauny światowej i krajowej.

W trakcie wydarzenia będzie można zagrać m.in. w Eko-Koło Fortuny, a także w „ZOOstań obrońcą ginących gatunków. Przygotowano warsztaty plastyczne kreatywnego recyklingu, giga puzzle, a także pokazowe karmienia zwierząt.

Pracownicy Ptasiego Azylu i Centrum CITES opowiedzą o swoich pacjentach i działalności obu ośrodków. Relacje te uzupełnią strażnicy miejscy z Eko Patrolu, którzy współpracują z zoo. Swoje stoiska wystawią również Miejskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Muzeum Ziemi.

Wydarzenie uświetni wspólne tworzenie jubileuszowej rabaty warszawskiego zoo z bratków przekazanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

źródło: um.warszawa.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz