Sześć klinik chce realizować program in vitro

Centrum Bocian sp z o. o. sp.k., FeritMedica Centrum Płodności sp. z o.o. sp.k., Invicta sp.z o.o., Invimed-T sp. z o.o., Przychodnia Lekarska „nOvum”  i Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o. złożyły swoje oferty w konkursie  ofert na wybór realizatorów programu zdrowotnego dotyczącego operacji sztucznego zapłodnienia metodą in vitro.

Miejski konkurs ofert na realizację programu polityki zdrowotnej nosi nazwę „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017 – 2019”. Rada Warszawy przyjęła program w czerwcu 2017 r., będzie on funkcjonował w latach 2017-19. Ogłoszono konkurs na realizatorów programu. Mogły zgłosić się do niego kliniki z Warszawy, które mają pozwolenie ministra zdrowia na prowadzenie ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, mają odpowiednią kadrę i aparaturę medyczną oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w stosowaniu metody in vitro. Wpłynęło sześć ofert, 6 października otworzono koperty. 

Komisja konkursowa do realizacji programu może wybrać od 1 do 6 ofert. Większa liczba klinik wpłynie na krótszy czas oczekiwania przez pacjentkę na przyjęcie i realizacje procedury oraz na możliwość wyboru pomiędzy klinikami.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 października br.Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się tutaj.Facebook Comments

Dodaj komentarz