Terapia czepkiem chłodzącym

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego jest pierwszym miejskim szpitalem, który rozpoczął terapię z wykorzystaniem czepka chłodzącego w leczeniu onkologicznym.Czepki chłodzące zapobiegają całkowitej utracie włosów podczas chemioterapii. Skuteczność urządzenia jest bardzo wysoka i w niektórych przypadkach sięga 90%, co oznacza, że jedynie 10% włosów zostaje utracona podczas leczenia.

Czepek chodzący został kupiony z funduszy miejskich. Wiemy jak wielkim stresem, obok walki z chorobą, jest dla kobiet utrata włosów. Z tego powodu aż 8% chorych rezygnuje w ogóle z chemioterapii – powiedziała podczas prezentacji urządzenia Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. – Miasto od wielu lat nie tylko wyposaża, ale unowocześnia i rozbudowuje szpital przy Madalińskiego. Od roku 2006 przeznaczyliśmy na jego rozwój ponad 213 mln zł.

W całym kraju tylko osiem placówek oferuje terapię z wykorzystaniem czepka, a w Warszawie oprócz szpitala przy ul. Madalińskiego, Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej 15.
Czepek chłodzący dla szpitala im. Św. Rodziny został zakupiony dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy za 106 tys. zł.

W latach 2006-2017 miasto na inwestycje w szpitalu Św. Rodziny Warszawa przeznaczyła kwotę ponad 213 mln zł. Dzięki temu szpital został rozbudowany – w 2015 r, otworzono 7-kondygnacyjny budynek, w którym umieszczono: Blok Operacyjny z 6 salami operacyjnymi, Oddział Intensywnego Nadzoru, Blok Porodowy, Oddział Patologii Ciąży, Oddział Położniczy, Oddział Neonatologiczny i Intensywnej Opieki Neonatologicznej, część diagnostyczną, część ambulatoryjną i rehabilitacyjną. Nowe powierzchnie zostały kompleksowo wyposażone w sprzęt, a stara część szpitala została zmodernizowana i doposażona. Łącznie w nowym i starym budynku szpitala znajduje się w nim 292 komfortowych miejsc dla pacjentów. Inwestycje w Szpitalu Św. Rodziny kontynuowane będą w latach 2018-2019: planowana jest m.in. budowa parkingu podziemnego oraz utworzenie parku rekreacyjnego.

źródło i fot.: um.warszawa.plFacebook Comments

Dodaj komentarz