Uderzył w słupek, miał 3,5 promila

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 36-letni mieszkaniec Bielan. Mężczyzna mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę renaulta. Na ulicy Wrzeciono uderzył w słupek, a następnie w inny pojazd. 

Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Wrzeciono. Jak ustalili policjanci, kierowca renaulta najpierw uderzył w słupek, a następnie uderzył w  pojazd jadący z naprzeciwka . Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wezwał policję.

Po kilku minutach od zdarzenia strażnicy miejscy zauważyli pojazd, który brał udział w kolizji i mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. 36-latek został ujęty. Policjanci z Bielan zbadali stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 36-latek miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Bielan odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna na najbliższe 6 lata straci prawo jazdy.

źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz