Ukradł 82-letniej kobiecie torebkę

Policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Litwy podejrzanego o kradzież i uszkodzenie ciała. Mężczyzna podbiegł do kobiety, kiedy była na spacerze z mężem. Szarpnął za pasek od torebki, przewrócił ją i uciekł z „łupem”.  
Do zdarzenia doszło około południa w centrum miasta. Para wracała ze spaceru do domu. Przed wejściem do budynku do kobiety podbiegł młody mężczyzna i szarpnął za pasek torebki, którą 82-latka miała na ramieniu. Kobieta przewróciła się a napastnik uciekł z torebką. Były w niej pieniądze, dokumenty i karty płatnicze.

34-latek słysząc okrzyki męża napadniętej 82-latki „łapać złodzieja”, wbiegł do pobliskiej przychodni. Tam próbował się ukryć wśród pacjentów, ale bezskutecznie. Na krzyk mężczyzny zareagowali pacjenci przychodni i wezwano na miejsce policję.

Pokrzywdzona kobieta odzyskała swoją własność, a napastnik w kajdankach na rękach został przewieziony do policyjnego aresztu.  34-latek usłyszał  zarzuty kradzieży i uszkodzenia ciała. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz