UOKiK przyjrzy się cenom żywności i produktów higienicznych

Pracownicy UOKiK oraz Inspekcji Handlowej będą monitorować ceny żywności i środków higieny w internecie i w sklepach stacjonarnych. Powołany został specjalny zespół. 

 Docierają do nas sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych. Podjąłem decyzję o powołaniu specjalnego zespołu w urzędzie, który będzie monitorował ceny. Jeśli praktyki zostaną potwierdzone, podejmiemy dalsze działania ograniczające tego typu negatywne zachowania – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Sklepy internetowe będą monitorować pracownicy UOKIK, zaś pracownicy Inspekcji Handlowej zajmą się cenami w sklepach, także w sieciach handlowych.

Działamy efektywnie aby przeciwdziałać wprowadzaniu konsumentów w błąd i wykorzystaniu ich przez nieuczciwych przedsiębiorców. Dzięki współpracy z Allegro, które wykazało się odpowiedzialną postawą, wyeliminowano ponad 50 tysięcy ofert produktów mających rzekomo pomóc w walce z koronawirusem. Dostajemy również skargi na sprzedawanie podstawowych produktów na marżach naruszających zasady współżycia społecznego. Wiele osób próbuje wykorzystać obecną sytuację biznesowo – nie może być jednak mowy o zarabianiu na strachu obywateli – dodaje Tomasz Chróstny.

 
źródło: uokik.gov.pl

 Facebook Comments