W zabytkowym forcie otwiera się whisky bar

W Forcie 8 powstaje bar i sklep z whisky. Nie będzie to miejsce zarezerwowane jedynie dlakoneserów, lecz także dla wszystkich rozpoczynających przygodę z tym trunkiem. Twórcymiejsca – właściciele sklepu SingeMalt.pl zapowiadają rezygnację z ciężkich skórzanych foteli iklasycznego wystroju lokali specjalizujących się w whisky. Koncept nowego whisky baruzakłada oryginalny design, swobodną atmosferę i dzielenie się wiedzą o historii, sztuce produkcji i degustacji złocistego alkoholu.

Whisky na 3 miejscu

Whisky kiedyś kojarzona przez Polaków z luksusowym i nieodstępnym dobrem, obecnie jest 3najchętniej kupowanym przez Polaków alkoholem, zaraz po rządzących od lat piwie i klasycznej wódce. Według zestawienia przygotowanego przez agencję Nielsen w 2018 rokusprzedaż whisky wzrosła o ponad 11%. Polacy coraz częściej sięgają po różnorodne jejodmiany. Od whisky leżakowanych 12, 18 czy 25 lat, aż po zdecydowanie mniej popularne, ale pojawiające się na polskim rynku marki wywodzące się z krajów azjatyckich.

Nasz rynek jest bardzo otwarty na nowości. Zmienia się styl życia Polaków, a wielu ludzi poszukuje jakości w każdym aspekcie życia. Ten trend dotyczy również dobrych alkoholi.Whisky , a szczególnie whisky single malt z bogatą paletą smaków, świetnie się w niego wpisuje, mówi Marta Woźniak, właścicielka Singlemalt.pl

Nowe miejsce w zabytkowej przestrzeni

Sklep SingleMalt.pl działa na rynku od 11 lat. Stworzenie baru jest naturalną konsekwencją ich działalności. Postanowiliśmy wyjść poza sprzedaż i zorganizowane, zamknięte degustacje.Zależy nam na kontakcie z ludźmi. Zarówno ze stałymi klientami, z którymi poznajemy subtelnenuty smakowe, jak i z tymi, których możemy wprowadzić w świat whisky. Naprawdę nie trzeba być znawcą, by tak po prostu cieszyć się jej dobrym smakiem, podkreśla Marta Woźniak.

Informacja prasowa
Facebook Comments

Dodaj komentarz