Warszawskie ZOO już otwarte

Można już odwiedzać Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie. ZOO dostępne jest od 9.00 do 18.00, a w weekendy i święta od 9.00 do 19.00. Obowiązuje limit do 3000 osób jednocześnie, a goście powinni zachować dystans.

Zgodnie ze stopniowym łagodzeniem rządowych obostrzeń, Miejski Ogród Zoologiczny 20 maja powraca do  funkcjonowania. Dostępna jest część parkowa oraz punkty gastronomiczne, jednak tylko w tzw. ogródkach i na wynos.

Otwarte są dwa wejścia do zoo – jedno przy ul. Ratuszowej i drugie na wysokości Mostu Gdańskiego. Przy każdym będzie funkcjonować jedno okienko kasowe, dlatego najlepiej kupić bilet przez internet lub skorzystać z biletomatów przy bramach wejściowych, które są regularnie dezynfekowane.

Ceny biletów zostały obniżone – do niedzieli, 31 maja można je kupić według taryfy zimowej.

Obowiązuje zakrywanie nosa i ust, zachowanie 2-metrowej odległości od innych zwiedzających i osób z obsługi. Na jednej ławce również będzie mogła siedzieć tylko jedna osoba – wyjątkiem osób mieszkających ze sobą.

W kolejnych etapach łagodzenia obostrzeń, placówka powróci do prowadzenia edukacyjnych zajęć dla najmłodszych, organizacji wydarzeń i plenerowych konkursów. Nadal,  gry, konkursy i ciekawostki o zwierzętach można śledzić na Facebooku, na profilu Warszawskie ZOO i ZOO Edukacja.Facebook Comments