Wielki Warszawski Weekend Rowerowy

W sobotę i niedzielę, 15 i 16 czerwca, w Wilanowie odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. Jego częścią będzie m.in. Maraton Rowerowy Lang Team, a także wyścig kolarzy amatorów Fiat Lang Team Race. Zwieńczeniem weekendu będzie wielki finał akcji Rowerowy Maj.
Miasteczko rowerowe, start i meta obydwu wilanowskich wyścigów będą zlokalizowane na ulicach S. Kostki Potockiego oraz Przyczółkowej, przed wjazdem w ul. S. Cendrowskiego. Z tego powodu w piątek, 13 czerwca od godz. 0.01 zamknięte będą parkingi przy ul. S. Kostki Potockiego (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela). Od piątku, 14 czerwca, od ok. godz. 6.00 do niedzieli, 16 czerwca, do godz. 22.00 zamknięte będą ulice S. Cendrowskiego oraz S. Kostki Potockiego na odcinku od ul. S. Cendrowskiego do wjazdu na parking. Dojazd do ul. S. Kostki-Potockiego będzie możliwy ul. Przyczółkową oraz Wiertniczą.
 

 
Uczestnicy Maratonu Rowerowego Lang Team wystartują w sobotę, 15 czerwca, o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: S. Kostki Potockiego – Z. Vogla – Ruczaj – Rosy – Prętową – Sągi i dalej ulicami na terenie Kępy Okrzewskiej, Kępy Oborskiej i Obórek, następnie powrót ulicami: Wał Zawadowski – Prętową – Rosy – Ruczaj – Z. Vogla – Przyczółkową. Trasa zawodów będzie zamykana jedynie okresowo na czas przejazdu kolarzy w godz. 11.00 – 16.30.
 
Kolarze biorący udział w wyścigu Fiat Lang Team Race wystartują w niedzielę, 16 czerwca o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Przyczółkową i Ł. Drewny (jezdnie w kierunku centrum) – Rosochatą – Wiechy i dalej drogami na terenie gminy Konstancina-Jeziorna: nr 721, i 868 i powrót ulicami: Wiechy – Rosochat a – Ł. Drewny i Przyczółkową (jezdnie w kierunku centrum).
 
Od ok. godz. 4.30 na ulicach Przyczółkowej i Ł. Drewny na odcinku od ul. Z. Vogla do ul. S. Kostki Potockiego zamknięty dla samochodów będzie jeden pas jezdni prowadzącej w kierunku centrum (jadący od strony Konstancina-Jeziorny nie będą mogli skręcić w lewo w al. Wilanowską). Od ok. godz. 10.30 na odcinku od ul. S. Korbońskiego do skrzyżowania z ul. Z. Vogla wyłączona z ruchu będzie cała jezdnia prowadząca w kierunku centrum. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni (kierowcy przejadą na nią przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego). Normalny ruch na ul. Przyczółkowej zostanie przywrócony ok. godz. 20.00.
 

Finał akcji Rowerowy Maj
Na zakończenie Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego odbędzie się finał czwartej, warszawskiej odsłony akcji Rowerowy Maj – największej w Polsce kampanii  promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

 
Sam piknik poprzedzony zostanie wspólnym przejazdem rowerzystów, rolkarzy i osób poruszających się na hulajnogach, który rozpocznie się przed PGE Narodowym. Start o godz. 10.00 z okolic bramy nr 2, od strony rodna Waszyngtona. Przejazd na plażę Wilanów potrwa około 75 minut, a w tym czasie uczestnicy będą poruszać się mostem Józefa Poniatowskiego i dalej Al. Jerozolimskimi i ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – al. J.Ch. Szucha – pl. Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska. Tam na Plaży Wilanów (na terenie znajdującym się u zbiegu al. Wilanowskiej oraz ulic Przyczółkowej i Wiertniczej) odbędzie się Wielki Warszawski Piknik Rowerowy. 
 
Komunikacja: 
W sobotę, 15 czerwca, w czasie przejazdu maratonu rowerowego, mogą być utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 163, 164, 264 i L16.
 
W niedzielę, 16 czerwca, na trasie przejazdu kolarzy, mogą nastąpić chwilowe wstrzymania ruchu i utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 264, 742, L14, L15, L16, L21, L28, L42.
 
źródło: policja.pl
Facebook Comments

Dodaj komentarz